Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Staranował zaparkowane pojazdy na Bema. Uszkodził 4 z nich

Dodano: rok temu Czytane: 5489

W niedzielę wieczorem kierowca wjechał w zaparkowane pojazdy przy jednej z osiedlowych ulic w Nowogardzie. Łącznie uszkodzone zostały cztery auta, plus pojazd sprawcy.

Staranował zaparkowane pojazdy na Bema. Uszkodził 4 z nich
 
Kierujący pojazdem osobowym marki Ford Fiesta 27-letni mieszkaniec Nowogardu, jadąc osiedlową, jednokierunkową uliczką z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem po czym staranował zaparkowane przy ulicy auta. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały cztery pojazdy., Mitsubishi, Ford i dwa Audi. W miejscu, w którym doszło do zdarzenia obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Prędkość z jaką poruszał się kierowca jest trudna do ustalenia, jednak siła uderzenia była tak duża, że spowodowała okręcenie pojazdu sprawcy o 180 stopni.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 22 przy ul. Bema w Nowogardzie.

Na miejscu interweniowała policja. Nie było osób poszkodowanych. Jak informuje sierż.sztab. Anna Dygas z KPP w Goleniowie- Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Prowadzone jest także postępowanie pod kątem sprawdzenia predyspozycji 27-latka do dalszego prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Straty poszkodowanych nie są jeszcze oszacowane. Na tę chwilę wiadomo jedynie, że kwota ta będzie duża. Koszty naprawy pojazdów pokryte zostaną z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia, o ie pojazdy były poprawnie zaparkowane. 
Polecane